Wakacje w Szczecinie

Wakacje w Polsce to wyzwanie, które podejmuje współcześnie wiele osób. Poznać swój kraj i się nim zachwycić – taki cel warto sobie postawić wybierając się na urlop do Szczecina. Zachęca ku temu bogata baza noclegowa – (sprawdzone propozycje noclegowe). Kto kiedykolwiek przybył do tego gościnnego miasta, zapewne z własnego doświadczenia wie, że miejsce znajdzie się tu dla każdego. Począwszy od noclegów na skromną studencką kieszeń, poprzez możliwość wynajęcia rodzinnego studio, komfortowego apartamentu, czy też luksusowego hotelu.

Szczecin to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, o zupełnie innym charakterze kulturowym, niż centralna czy na przykład wschodnia część Polski. Jest to miasto usytuowane aż w jednej czwartej swojego organizmu na wodzie. I to jest właśnie jego indywidualność. Bogata strategia rozwoju tego miasta postawiła ambitny cel pod hasłem: miasto pływających ogrodów. Finalizacja projektu ma nastąpić najpóźniej do 2050 roku, kiedy to Szczecin zasłynie na całą kulę ziemską ze swojego pozbawionego ziemi charakteru. W tym kierunku podejmowane są etapy, mające na uwadze zachowanie ekologicznej twarzy tego miejsca. Sprzyja temu naturalne uwarunkowanie – położenie miasta nad Odrą. Na terenie miasta rozlewa się również jezioro Dąbie.

Ze względu na olbrzymią ilość zabytków, które uświetniających to miejsce, przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Wita ich niezwykle efektowna trasa zamkowa, która liczy sobie już ćwierć wieku.
„ Paryż północy”, czyli ulice zaprojektowanie na wzór prawdziwego Paryża stanowią gwiaździste układy.
Miasto pływających ogrodów posiada specjalnie wyznaczoną dla turystów, miejską trasę, która sprawia, że wiele osób powraca w to miejsce rok po roku z prawdziwą przyjemnością. Czerwona Linia, jak nazywana jest ta trasa, rozpoczyna swoją przygodę na Starym Mieście poprzez tak zwane – Nowe aż do Śródmieścia. Droga ta liczy kilka kilometrów i 42 obiekty.
Warto tu poświecić uwagę na Aleję Żeglarzy. Jest to miejsce poświęcone morzu. Ważnym zabytkiem jest też Zamek Książąt Pomorskich. To jeden z najważniejszych zabytków tego miasta.
Szczecin posiada również wiele atrakcji turystycznych. Można tu wypożyczyć motorówkę i popatrzeć na miasto łapiąc we włosy wiatr. Dobrze jest zatem z dużym uprzedzeniem rzucić okiem na noclegi. Szczecin to nowoczesne miasto, gdzie duch historii łączy się nowoczesnością.

Jedna myśl na temat “Wakacje w Szczecinie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>