Wakacje w Solinie

Solina to wieś lubiana przez wielu turystów. Znajdziemy ją w województwie podkarpackim, niedaleko Leska. Niezwykły klimat w tej bieszczadzkiej okolicy z pewnością nas zauroczy. Wakacje w Solinie będą pełne relaksu i pięknych widoków. Szeroka baza noclegowa pozwoli nam solidnie wypocząć, a liczne atrakcje w okolicy wypełnią nasz czas od świtu do zmierzchu. Osada mieści się przy Zaporze Solińskiej na rzece San. W okolicy znajdziemy Jezioro Solińskie, które powstało na skutek spiętrzenia rzek San i Solinka. Jeśli lubimy spędzać czas aktywnie, Solina jest doskonałym miejscem na aktywne wakacje. Można tutaj uprawiać wiele sportów wodnych i nie tylko. Wieś może być doskonałą bazą wypadową do wycieczek w góry i pobliskich miejscowości. Piesze oraz rowerowe wycieczki pozwolą nam podziwiać piękne walory przyrodnicze. Wiele ciekawych miejsc przypomni nam historię oraz kulturę tego regionu. Spacer po Bieszczadach z pewnością nasyci nasze zmysły, dostarczając wiele wrażeń estetycznych.

Jezioro Solińskie najlepiej oglądać z pokładu statku. Krajobrazy, które zobaczymy z pewnością będą zachwycające. Piękne i czyste jezioro jest nazywane „morzem bieszczadzkim”. Tak naprawdę jest to największy, sztuczny zbiornik retencyjny. W żaden jednak sposób nie odbiera to uroku temu miejscu. Historia Jeziora Solińskiego wiąże się z budową elektrowni w Myczkowicach. Mieści się ona w największej zaporze na terenie Polski. Obecnie jezioro jest odwiedzane przez wielu turystów i wczasowiczów, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają sporty wodne. Jest to niepowtarzalna atrakcja w Bieszczadach. Na brzegu jeziora znajdziemy kilka ośrodków wypoczynkowych, a także przystań i uzdrowisko w Polańczyku. Na jeziorze możemy uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, a także windsurfing. Specjalnie wyznaczone kąpieliska pozwalają turystom na spędzenie miłego czasu nad wodą. Duże wrażenie robi z pewnością Zapora Solińska. Duże, gdyż ma ona naprawdę imponujące rozmiary. Spacer po zaporze dostarczy nam wiele cennych widoków. Rozlega się stąd niesamowity krajobraz. Zwiedzanie zapory i elektrowni wodnej z pewnością będzie fascynujące. Przyjemne wakacje będą możliwe dzięki dobrze zorganizowanej ofercie noclegowej. Jakie noclegi Solina może nam zaproponować? Z pewnością znajdziemy tutaj domki letniskowe, pokoje gościnne oraz pensjonaty  (Solina – aktualna baza). Baza noclegowa Soliny jest różnorodna i dostosowana do potrzeb każdego turysty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>