Wakacje nad polskim morzem wciąż modne

Polskie morze to wciąż jedno z naszych ulubionych miejsc na wakacje. Piękne, szerokie, plaże o miękkim białym piasku, wciąż z powodzeniem konkurują z zagranicznymi kurortami. Owszem, aura w południowej Europie bywa bardziej sprzyjająca niż nasza, jednak wyjazdy zagraniczne to wciąż większy koszt oraz odległość do pokonania. Przed podróżami do południowych kurortów powstrzymuje nas też fakt, iż ich hotele, sklepy i bulwary budowane są zazwyczaj tuż przy plażach, co niestety odbiera im urok i zdrowotne walory. Nasze bałtyckie plaże oddzielone są natomiast od miasteczek pasem pięknych, głównie sosnowych lasów – i właśnie takie wybrzeże podoba nam się najbardziej.

Gdzie nad Bałtyk?

Jedną z najbardziej polecanych i rozpoznawalnych miejscowości nad polskim morzem jest Władysławowo. O jego popularności decyduje z pewnością fakt posiadania pięknej, czystej plaży. Zajmuje ona piąte miejsce w Polsce pod względem szerokości! Jest też kilka aquaparków, oferujących zarówno kryte, jak i odkryte baseny.

„Władek” to może poszczycić się także rozwiniętą bazą noclegowo-rozrywkową. Noclegi Władysławowo to jedna z częściej wyszukiwanych informacji w kontekście wypoczynku nad polskim morzem (patrz: ). A jest w czym wybierać. Wczasowicze mogą wypoczywać tu zarówno w komfortowych, co najmniej trzygwiazdkowych hotelach, jak również w pensjonatach czy apartamentach do wynajęcia.

Co robić, gdy słońca brak?

Turyści wybierają Władysławowo ze względu na bliskość interesujących miejsc do zwiedzania i możliwości wypoczynku, z których część stanowi dobrą alternatywę dla plażowania. Warto udać się do Domu Rybaka, skupiającego kilka najważniejszych atrakcji. Jest tam wieża widokowa, z której możemy podziwiać panoramę Helu i okolic miasta, Muzeum Motyli oraz interesujące wystawy sezonowe. Dzieciom z pewnością spodoba się Ocean Park, gdzie zobaczą foki, modele ryb i morskich ssaków oraz pobawią się na dużym placu zabaw.

Koniecznie trzeba również zobaczyć tutejszy port rybacki, największy w Polsce.

2 myśli na temat “Wakacje nad polskim morzem wciąż modne”

  1. Moim dzieciom bardzo podobało się w Muzeum Motyli. Jeśli ktoś wybiera się do Władysławowa z rodziną, to polecam to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>