Udane wczasy w Wołkowyi

Piękne Bieszczady wciąż niezmiennie zachwycają i przyciągają wielu turystów. Znajdziemy tutaj ciekawą i przyjemną wieś – Wołkowyję. Jest ona położona w województwie podkarpackim, w gminie Solina. W Wołkowyi turystyka rozwija się prężenie i zyskała ona już wielu miłośników, którzy chętnie wracają w to miejsce. Baza noclegowa jest dobrze zorganizowana i zapewnia każdemu komfortowe warunki [Wołkowyja noclegi – www].

Wieś letniskowa jest położona w okolicy niewysokich szczytów górskich. Warto udać się w te piękne tereny na pieszą wędrówkę lub wycieczkę rowerową. Niezależnie od rodzaju poruszania się po szlakach, mamy okazję podziwiać wiele niepowtarzalnych walorów przyrodniczych. W okolicy Wołkowyi znajdziemy wiele ciekawych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, a także wyciągi narciarskie. Pobyt w tym miejscu z pewnością sprawdzi się także w sezonie zimowym.

Zaletą wczasów w Wołkowyi jest bez wątpliwość możliwość udania się na wycieczki do sąsiednich państw. Bardzo popularną formą są wyjazdy jednodniowe. Turyści zwykle udają się do Lwowa [Lwów info – www], na Słowację oraz na Węgry. Lokalizacja Wołkowyi jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Nieopodal znajdziemy cudowne Jezioro Solińskie. Nie jest ono wytworem natury, lecz największym w Polsce zbiornikiem retencyjnym. Powstał on na skutek budowy zapory wodnej, która rozpoczęła się w 1960 roku. Plan stworzenia tak wielkiej inwestycji zrodził się już 40 lat wcześniej. W ogromnej zaporze mieści się elektrownia wodna. Warto zajrzeć do tego miejsca. Nie każdy wie, że możemy przespacerować się po wnętrzu zapory. Co ciekawe, w miejscu zbiornika retencyjnego, a więc na dnie jeziora istniała kiedyś wieś.

Jakie noclegi Wołkowyja może nam zaproponować? Turyści mogą spokojnie wybierać miejsca odpowiadające im najśmielszym oczekiwaniom. Baza noclegowa jest całkiem dobrze rozwinięta, podobnie jak cała turystyka we wsi. W Wołkowyi funkcjonuje wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów oraz hoteli. Znajdziemy także wiele kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Wczasy w Wołkowyi z pewnością przeminą w doskonałej atmosferze. Poznamy tutaj wiele ciekawych i zaskakujących miejsc. Piękne Bieszczady zapewnią nam wiele cennych szlaków na fascynujące wędrówki. Z pewnością czas spędzony w Wołkowyi będzie niezapomnianym i miłym wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>