Piękno gór – mocne strony Tatr

Coraz więcej osób poświęca długo wyczekiwany urlop na aktywny wypoczynek. Gdzie najlepiej wypoczywać w ruchu? Oczywiście w górach, na przykład w pięknych Tatrach. Przyjeżdżając na Podhale można nie tylko poznawać malownicze górskie szlaki, lecz także zrelaksować się w ciepłych źródłach, czy pobawić w pięknym Zakopanem, w którym nie brakuje atrakcji dla turystów w każdym wieku.

Górskie szlaki

Wiele osób lubi poznawać górskie szlaki. Tatry są górami, w których nie brakuje pięknych ścieżek, jednak trzeba być odpowiednio przygotowanym do ich zdobywania. Najtrudniejszym do zdobycia szczytem jest Orla Perć, osoby które na co dzień nie chodzą po górach powinny wybrać się raczej na Giewont. Mimo, iż szczyt ma wysokość 1895 m n.p.m. jest stosunkowo łatwy do zdobycia – mimo to konieczne jest odpowiednie przygotowanie do wycieczki (m. in. założenie odpowiedniego obuwia).

Ciepłe źródła

Charakterystyczne dla gór ciepłe źródła znajdują się w większości tatrzańskich miejscowości. Bukowina Tatrzańska czy Szaflary mogą zaoferować ciepłe baseny oraz zjeżdżalnie, na których można zjeżdżać w czasie pobytu w basenach, również w Białce Tatrzańskiej można zrelaksować się w ciepłej wodzie, jednocześnie przyglądając się poczynaniom narciarzy szusujących po stoku znajdującym się obok.

Raj dla narciarzy

W Tatrach mamy możliwość, by nie tylko zdobywać szczyty, ale także uprawiać sporty zimowe. Kompleks wyciągów oraz dobrze przygotowanych stoków w Białce Tatrzańskiej przyciąga co roku dużą ilość amatorów białego szaleństwa. Znajdują się tam zjazdy dostosowane do umiejętności początkujących oraz zaawansowanych narciarzy. Naturalnie, w innych tatrzańskich miejscowościach – wszystkie cieszą się dużym uznaniem miłośników narciarstwa. Nietrudno zauważyć, że spędzając urlop w Tatrach na pewno nie będzie można narzekać na nudę, bowiem zarówno latem, jak i zimą można korzystać z różnych atrakcji. Aby jednak móc wypoczywać w górach potrzebna jest baza noclegowa. Ceny noclegów różnią się w zależności od lokalizacji oraz standardu obiektów, wszystkie oferty można porównać korzystając z hasła „noclegi góry” lub przechodząc na stronę meteora. Na szczęście w większości miejscowości w można zatrzymać się między innymi w hotelach, apartamentach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, czy w pokojach w prywatnych domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>