Piękna nadmorska wioska – Rewa

Rewa jest miejscowością położoną na północy Polski, w województwie pomorskim. Niewielka wieś o ilości mieszkańców nie przekraczającej 1000 osób. Rewa jest odwiedzana głównie przez mieszkańców województwa pomorskiego ze względu na często zatłoczone Trójmiejskie plaże. Położona jest w takim miejscu że Cypel Rewski, który tam jest tworzy małą zatoczkę sprzyjającą uprawianiu windsurfingu. Dzięki temu, że miejsce to jest tak atrakcyjne dla osób uprawiających sporty wodne, mieszkańcy nie mogą się tutaj skarżyć na brak gości. Położona jest blisko innych nadmorskich miejscowości, dzięki czemu ma bardzo sporą konkurencję, aczkolwiek jak dotychczas bardzo dużo osób tu przyjeżdża.

Noclegi w Rewie () są stosunkowo tanie, a najtańsze możliwe pokoje można wynająć już od 20 zł, jednak jeżeli chcemy naprawdę odpocząć to już od 50 zł możemy spokojnie wynająć pokój w miejscu z widokiem na morze, co dodatkowo polepszy nasze samopoczucie. W Rewie możemy uprawiać bardzo dużo sportów wodnych jak i możemy zwyczajnie wypoczywać jak w każdym innym miejscu. Położona jest stosunkowo blisko Trójmiasta więc jeżeli podczas pobytu zapragniemy zwiedzić je to nie ma najmniejszego problemu. Rewa jest miejscowością bardzo malowniczą, a fakt powstania tam Cyplu Rewskiego skłania do przyjazdu i zwiedzenia tej miejscowości.

Wioska posiada dwa kąpieliska z których każde ma po 100 m. Rewa ma świetną komunikacje autobusową z Gdynią (wikipedia.org/wiki/Gdynia), dzięki temu w razie potrzeby możemy również ją odwiedzić. Pomorze Gdańskie należy do jednych z najpiękniejszych województw biorąc pod uwagę tutejsze morenowe wzgórza oraz lasy, dzięki którym oddychamy świeżym powietrzem. Duża ilość turystów, która przyjeżdża do Rewy skutkuje również tym że ceny pokoi do wynajęcia są stosunkowo tanie, a ich ilość jest również dość spora. Wybierając się tutaj powinniśmy zrobić sobie plan, w którym opiszemy co chcemy zwiedzić, dzięki temu będziemy mogli czerpać z tego regionu wszystko co najlepsze. Przed wyjazdem powinniśmy przejrzeć bazę noclegową i tym samym zarezerwować miejsce w pokoju hotelowym, bądź domku przez co będziemy pewni że mamy nocleg kiedy przyjedziemy już na miejsce. Podczas pakowania uwzględniajmy tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy aby nasz bagaż nie był dla nas ciężarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>