Orzeźwiające wakacje na Kaszubach

Przyznajemy szczerze, że pobyt na Podhalu, wśród majestatycznych Tatr (więcej: spis Bloga) nas zachwycił. Góry zawsze zachwycają przepięknymi widokami, ale czy niziny i płaski horyzont również zajmie miejsce w naszym sercu?
Kaszuby urzekają serca Polaków i nie tylko już od wielu, wielu lat. Już sama nazwa tej krainy wywołuje u nas miłe skojarzenia związane z wielobarwną i różnorodną kulturą, którą możemy podziwiać, chociażby dzięki wyrobom z ceramiki, a także skosztowaniu miejscowych specjałów. Nigdzie indziej powiedzenie „przez żołądek do serca” nie nabiera tak dosłownego znaczenia. Należy pamiętać, że nową kulturę najłatwiej poznać i zapamiętać dzięki niebiańskim smakom.

W samym sercu Kaszub położone jest Chmielno – to licząca ponad 1,5 tysiąca mieszkańców wioska, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Malowniczy Kaszubski Park Krajobrazowy pozwala odetchnąć od zgiełku cywilizacyjnego i przenieść się w magiczny świat bajkowych marzeń.
Najbardziej malowniczy obszar Kaszub stanowi Jezioro Wdzydzkie, które przez wielu bywa nazywane Morzem Kaszubskim, gdyż powierzchnia zbiornika wodnego wynosi niespełna 1,5 tysiąca ha, natomiast głębokość sięga nawet 70 metrów! Te liczby robią z pewnością spore wrażenie, jednocześnie budząc respekt i podziw wobec natury. Warto też dodać, że wśród wód Jeziora Wdzydzkiego znajdują się cztery urokliwe wyspy, wśród których – Wielki Ostrów jest zamieszkany. Imponująco prezentuje się obraz z lotu ptaka, gdyż widok błękitnego krzyża wśród zielonych drzew zapiera dech w piersiach.

Chmielno swoją popularność i atrakcyjność zawdzięcza nie tylko niepowtarzalnym walorom przyrodniczym, ale także pokaźnie rozwiniętej infrastrukturze turystyczno-wypoczynkowej. Miejscowa baza noclegowa (więcej: spis Meteora) oferuje zakwaterowanie we wnętrzach, które zostały utrzymane w niezwykłym klimacie kaszubskim.

Pensjonaty oferują wiele ciekawych pakietów wyjazdów. Jednym z nich jest odchudzający, mający na celu nie tylko redukcję zbędnych kilogramów, piękną sylwetkę, ale także relaks duszy. Aktywności fizycznej sprzyja sąsiedztwo lasów oraz przestrzenny taras. Pobliskie jezioro jest również doskonałym bodźcem do spróbowania swoich sił w sportach wodnych. Ponadto, na terenie obiektu znajdziemy salę bilardową oraz basen, który będzie stanowić świetną atrakcję w razie niepogody. Chmielno to fantastyczne miejsce na małe i duże wakacje. Zakochajcie się w zielonym świecie magicznych Kaszub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>