Niepozorny wypad do Zaniemyśla

Cześć! Zmagaliśmy się ostatnio z nie lada problemem. Co zrobić kiedy w portfelu echo odpowiada wam niezwykle wyraźnie, wolne dni w pracy są już dawno wykorzystane, a was niesamowicie ciągnie w jakieś nowe, niewidziane wcześniej miejsce? Polecamy znaleźć małą miejscowość lub wieś, która na pierwszy rzut oka nie wydaje się ciekawą bazą turystyczną. My dzięki portalowi z noclegami Meteor trafiliśmy do Zaniemyśla ( tutaj info : Zaniemyśl noclegi ) . Sami nie wiedzieliśmy czego mamy się tutaj spodziewać. Informacje na temat zabytków były lakoniczne ale wiedzieliśmy na pewno, że jest tutaj jakieś jezioro. Dziś wiemy, że to nie jest „jakieś” jezioro. Piękny zbiornik wodny, z rzadko spotykaną w tym regionie wyspą to to, co zaskoczyło nas po przyjeździe tutaj. Tanie noclegi, poznańskie pyszne jedzenie, do tego czyste powietrze, mili ludzie – czego więcej trzeba?

Polecamy wybrać się tutaj nawet na dłuższe wakacje. Jeśli lubicie pływać i opalać się – nie ma żadnego problemu. Plaża jest bardzo przyjemna i co najważniejsze, można się tutaj w stu procentach wyluzować, ze względu na małą ilość turystów. Jeśli interesują was zabytki – musicie zobaczyć Kościół św. Wawrzyńca. Ważnym obiektem jest także lapidarium położone w rejonie starego żydowskiego cmentarza założonego w granicach 1780 roku. Robi on niezwykłe wrażenie a także upamiętnia dużą liczbę ludności żydowskiej, która mieszkała na tych terenach.

Podsumowując – jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Z niepozornego wypadu, żeby przez chwilę odetchnąć zrobiła się historyczno-architektoniczna wycieczka. Jeśli ktoś z was mieszka lub zna podobne miejscowości – prosimy o informacje. Bardzo fajnie jest zgłębiać historię naszego kraju właśnie z takich źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>