Najciekawsze punkty Dąbek

Dąbki to największa miejscowość turystyczna w gminie Darłowo, położona na mierzei miedzy Bałtykiem a jeziorem Bukowo. Jest to miejsce niezwykle urokliwe co działa jak magnes na turystów zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Przybywając i wynajmując obiekty noclegowe w Dąbkach (za pomocą klik) warto dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy na temat miasta.

Zarówno we wsi jak i jej okolicach znaleźć można wiele różnorodnych akwenów wodnych. Oprócz Jeziora Bukowo jest również Kopań (za pomocą klik), które powstało również poprzez oddzielenie morskich zatok przez mierzeję oraz rzeki Wieprz i Grabowo. W dni kiedy pogoda nie dopisze skorzystać można z basenu krytego, który leży na terenie ośrodka rehabilitacyjnego ale udostępniany jest dla wszystkich gości. W miejscowości mieści się również przystań jachtowa i rybacka. Atrakcje jakie czekają na turystów to rejsy po morzu i jeziorze, ciche i spokojne miejsca do wędkowania, możliwość nauki windsurfingu oraz żeglarstwa, gdzie uczyć się można od najlepszych z największego ośrodka żeglarstwa deskowego na Pomorzu Środkowym. Oprócz sportów wodnych do dyspozycji wczasowiczów są gokarty, korty tenisowe, night club z dyskoteką, stadnina koni wraz z nauką jazy konno oraz wiele wiele innych.

Wybierając Dąbki turyści często odjeżdżają do pobliskich miejscowości, aby nie przepłacać za nocleg a zwiedzić tamtejsze atrakcje. To bardzo popularna forma spędzania wakacji w wielu miejscowościach. Lepiej wybrać coś oddanego o kilka kilometrów niż pchać się do centrum aby wydać więcej pieniędzy za ten sam standard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>