Na narty do Myślenic

Czy w Krakowie można jeździć na nartach? W centrum oczywiście nie, jednak w Myślenicach – gminie, która wchodzi w skład tzw. aglomeracji krakowskiej już tak. Myślenice położone są na terenie wzgórz Dalin, Chełm i Ukleja. Do kompleksów narciarskich gminy Myślenice z centrum stolicy Małopolski jest nieco ponad 40 km. Do największych stacji narciarskich należą góra Chełm, Siepraw Ski oraz Szklana Góra Ski.

Stacja Narciarska Myślenice na zboczu góry Chełm położona jest zaledwie 20 minut drogi od Krakowa przy słynnej Zakopiance. To kompleks narciarski, który cieszy się sporą frekwencją w godzinach popołudniowych i nocnych. Wiele mieszkańców Myślenic i Krakowa przyjeżdża tu po pracy. Ciężko tu z miejscem także w weekendy. Na terenie myślenickiej stacji narciarskiej znajdują się dwie trasy zjazdowe o długości 835 m i 1100 metrów. Obie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Na terenie kompleksu znajdują się koleje krzesełkowe: 4 osobowa o długości 770 metrów i 1 osobowa o długości 2006 metrów. Na terenie obiektu znajduje się także baby fift do nauki jazdy dla najmłodszych. Poza tym przy kompleksie na górze Chełm znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz serwis, szkółka narciarska i obiekty gastronomiczne. Przyjeżdżający tu narciarze i snowboardziści mogą zostawić swój pojazd na parkingu przy dolnej stacji.

Siepraw Ski to druga stacja narciarska w okolicach Myślenic. W tym kompleksie znajduje się 6 wyciągów narciarskich oraz pięć tras zjazdowych, gdzie różnica wzniesień wynosi od 30 do 60 metrów. Tutejsze trasy to zarówno trudne nartostrady (czerwona trasa nr 3) jaki łatwe i bardzo łatwe zjazdy. Stacja narciarska zlokalizowana jest we wsi Siepraw około 12 km od Myślenic i około 25 od Krakowa. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji na terenie kompleksu w Sieprawiu wypożyczalnię, serwis, szkołę narciarską (z 12- metrowym wyciągiem szkoleniowym) oraz restauracje i punkty gastronomiczne.

Myślenice, mimo że wchodzą w skład aglomeracji krakowskiej mają odmienny charakter niż stolica Małopolski. Jest to świetne miasto o dużych walorach przyrodniczych i turystycznych. Dobrze rozwinięta baza noclegowa [Myślenice➨Noclegi➨Meteor], bliskość Krakowa i terenów do rekreacji i wypoczynku sprawiają, że jest to atrakcyjne turystycznie miejsce. Siłą powiatu myślenickiego jest infrastruktura sprzyjająca aktywnemu wypoczynkowi i noclegi. Myślenice z każdym rokiem poszerzają swoją ofertę skierowaną do turystów, warto więc odwiedzić te strony w drodze do Krakowa lub pojeździć na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>