Krzyżowa – zapisana w dziejach historii

Między Jeleśnią a Korbielowem w województwie dolnośląskim leży mała miejscowość Krzyżowa. To wieś o wyjątkowej lokalizacji oraz wielu walorach przyrodniczych i historycznych. Baza noclegowa Krzyżowej nie jest zbyt rozbudowana. Składa się głownie z kwater prywatnych [➱]. Chętnych jednak nie brakuje. Noclegi w zaciszu Krzyżowej to świetne miejsce na odpoczynek po wycieczce na szlaku, który tędy prowadzi. Cechują się uprzejmością gospodarzy oraz wygodą. Miejsce znajdzie się tu głównie w sezonach letnim i zimowym, kiedy okoliczne duże kurorty turystyczne są przepełnione, jednak gospodarze służą pokojami także w ciągu całego roku. To miejsce idealne dla poszukiwaczy spokoju i miłośników aktywnego wypoczynku.

Jednym z największych atutów są wspaniałe trasy wycieczkowe i spacerowe. Popularny staje się także Nordic Walking czyli spacer z kijkami. Nie wymaga posiadania dużej ilości sprzętu, a jest dobrą alternatywą dla osób w każdym wieku, które oprócz kondycji chcą poprawić zdrowie i samopoczucie. Wspaniałe krajobrazy dają niezapomniane wrażenia, a fakt, że wieś nie jest zbyt obleganym terenem turystycznym pozwala cieszyć się spokojem i prywatnością z daleka od miejskiego zgiełku. To wspaniałe miejsce także na wycieczki rowerowe. Dobrze jest zabrać ze sobą własny sprzęt. Dzięki temu łatwo dotrzeć do większych miejscowości znajdujących się w okolicy. Można też zaszyć się z rowerem w lesie i cieszyć się pięknem natury i spokojem. Tutejsze lasy to niewątpliwie jeden z największych atutów Krzyżowej. Górzyste ukształtowanie terenu daje możliwość górskich spacerów połączonych z oglądaniem malowniczych widoków jakie towarzyszą temu miejscu od lat.

W sezonie zimowym okoliczne kurorty przygotowują się na przyjęcie miłośników sportów na śniegu. Niedaleko otwierane są stoki narciarskie, o które co roku dbają miejscowi. Warto więc zarezerwować nocleg w Krzyżowej odrobinę wcześniej i cieszyć się kwaterą w niezatłoczonym miejscu. Kiedy zapragniesz więcej rozrywek w okolicy znajdują się obiekty które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Pałac w Krzyżowej. Po odrestaurowaniu znajduje się tu ekskluzywny hotel, restauracja. Oczywiście można też zwiedzić zabytkowy pałac. Ma bardzo bogatą historię, którą warto poznać. Idąc natomiast czarnym szlakiem, który wiedzie przez Krzyżową dotrzesz do Hali Miziowej w której znajduje się dawne schronisko PTTK. Dziś jest ono bardziej hotelem, ale także posiada swoją historię, a jego dzieje zapisały się na kartach historii Polski zwłaszcza na początku XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>