Karpackie atrkacje dla miłośników gór

Chyba się nikt nie zdziwi, że Karpacz to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych znanych miast w Polsce pod względem turystyki. To miniaturowe miasteczko wciśnięte między Sudety a Karkonosze leżące w południowo-zachodniej Polsce. Granice miasta wyznacza Śnieżka, najwyższy i najbardziej znany szczyt Sudetów oraz najwyższa partia Karkonoszy. Karpacz rokrocznie odwiedzany jest przez ogromną ilość turystów. Szczególnie w sezonie zimowym zobaczymy tu sporą ilość turystów wytęsknionych kontaktu z naturą i czekających na wakacje oraz zakochanych w niemal dziewiczym mieście.

Na wypoczynek w Karpaczu składa się przeważnie turystyka wysokich gór, więc jest to główny motor gospodarczy tego regionu. To tutaj poszukują noclegów amatorzy górskich wędrówek. Mnóstwo walorów krajoznawczych i cała masa różnych ciekawych atrakcji w Karpaczu powoduje, że każdego roku przybywa do Karpacza bardzo dużo turystów. Karpacz przeżywa obecnie na nowo renesans popularności, stał się obok przereklamowanego nieco Zakopanego najpopularniejszym miejscem na spędzenie wakacji w polskich górach.

Dla amatorów ruszania się przede wszystkim w sezonie zimowym Karpacz rokrocznie oferuje nowoczesne, ochraniane i ośnieżone 365 dni w roku stoki narciarskie – zarówno w samym mieście, jak i w nowoczesnym kompleksie Kopa za miastem, na zboczach góry o identycznej nazwie. Latem aktywność w Karpaczu to przede wszystkim górskie wędrówki i dużo zwiedzania w samym mieście. Masa rozrywek w Karpaczu nie zawiedzie nikogo. Ani starszych osób szukających spokoju, ani rodzin z dziećmi, ani też młodych turystów, żądnych zabawy.

Nie sposób wyobrazić sobie wizyty w tym urokliwym mieście, bez pobytu na Śnieżce. To najwyższy i najpopularniejszy szczyt Sudetów, ze słynnym obserwatorium na szczycie. Podczas pięknej pogody roztacza zapierający w dech piersiach widok na góry i kotlinę jeleniogórską.

Podsumowując, Karpacz to miniaturowe miasteczko wciśnięte między Sudety a Karkonosze, leżące w południowo-zachodniej Polsce. Granice miasta wyznacza Śnieżka – najwyższy i najbardziej znany szczyt Sudetów oraz najwyższa partia Karkonoszy. Karpacz przeżywa obecnie na nowo renesans popularności, stał się obok przereklamowanego nieco Zakopanego najpopularniejszym miejscem na spędzenie wakacji w polskich górach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>