Dlaczego warto spędzić wakacje w Sztutowie?

Polscy turyści coraz chętniej wybierają polskie wybrzeże Bałtyku na miejsce spędzania wakacyjnego urlopu. Trudno się temu dziwić skoro znajdujące się tam miejscowości oferują komfortowe warunki pobytu oraz coraz więcej atrakcji dla letników, poza tym pogoda latem od kilku lat jest tam wręcz doskonała. Jednym z miejsc, które cieszy się dużym uznaniem wśród turystów jest Sztutowo, niewielka miejscowość położona na Mierzei Wiślanej.

Doskonała baza noclegowa w Sztutowie

Dokonując wyboru miejsca spędzania wakacji nad morzem turyści zwracają uwagę na szereg elementów, z których najważniejsze są oczywiście noclegi. W Sztutowie jest ich duży wybór i tak naprawdę coś odpowiedniego dla siebie znajdą zarówno osoby szukające wysokiego standardu, jak i osoby liczące przede wszystkim na niskie ceny. Nocleg i gastronomia w Sztutowie zapowiada się wyśmienicie. Znaleźć tu można eleganckie apartamenty, wygodne miejsca noclegowe w pensjonatach, ale także bardzo ładnie urządzone kwatery prywatne z dostępem do kuchni i innych wygód (szczegóły – serwis meteor). Dużym powodzeniem cieszą się także miejscowe pola namiotowe oraz kompleks domków letniskowych. O smaczne posiłki turyści także nie muszą się martwić, ponieważ w miejscowości są zarówno jadłodajnie serwujące tradycyjne obiady, jak i bary szybkiej obsługi czy smażalnie ryb.

Atrakcje w Sztutowie dla dzieci i dorosłych

Przy pięknej pogodzie turyści oblegają piękną piaszczystą i czystą plażę Sztutowa, na której znajduje się także kąpielisko strzeżone. Prowadzi na nią droga przez las, który stanowi dodatkowy atut miejscowości. Warto wiedzieć, że plaża w Sztutowie, podobnie jak plaże okolicznych miejscowości na Mierzei Wiślanej, znana jest z bursztynu. Przy odrobinie szczęścia i sprzyjających warunkach każdy ma szansę znaleźć kawałek „złota Bałtyku”.

Spędzając urlop w Sztutowie warto poznać lokalne atrakcje. Jedną z nich jest rejs po Mierzei Wiślanej – w okresie wakacyjnym z lokalnej przystani statek „Marit” odpływa kilka razy dziennie. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mają możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, a także przejażdżki konnej oferowanej przez lokalną stajnię. Dzieci mogą bawić się na gminnym placu zabaw lub wybrać się z rodzicami do parku linowego znajdującego się w pobliskiej Stegnie. Dużą atrakcją nie tylko dla najmłodszych jest kolej wąskotorowa, która przejeżdża przez Sztutowo. Osoby interesujące się historią powinny koniecznie odwiedzić Muzeum Stutthof, które powstało na terenie byłego obozu koncentracyjnego działającego w czasie II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>