Cudowna plaża w Międzyzdrojach

Region Pomorza niezmiennie, każdego roku w okresie letnim przyciąga całe masy turystów – bez względu na to czy pogoda dopisuje, czy płata figle, stali bywalcy zawsze tu wracają. Wynika to zarówno z patriotyzmu, jak i niewątpliwie unikatowego uroku tutejszego krajobrazu. Polskie plaże charakteryzują się bowiem sporymi rozmiarami oraz pięknym, drobnym i złocistym piaskiem, a tutejsze zachody słońca należą do najpiękniejszych. Międzyzdroje są niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych i cenionych nadmorskich miejscowości turystycznych, nie tylko przez wczasowiczów z Polski, ale również przez naszych zagranicznych sąsiadów.

O sławie i popularności tego kurortu decyduje gównie bezpośredni dostęp do Bałtyku, jak i świetnie zorganizowana baza noclegowa, dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagającej klienteli. Oferowane przez Międzyzdroje noclegi są zróżnicowane pod względem ceny, jakości, położenia oraz oczywiście odległości od morza, dlatego każdy turysta znajdzie dla siebie odpowiednią kwaterę na wakacje. Miasto proponuje wczasowiczom nie tylko rodzinne apartamenty, skromne kwatery czy popularne, ekonomiczne pokoje noclegowe. Międzyzdroje to przede wszystkim luksusowe hotele, wille i pensjonaty, przy których nie trudno spotkać jedną z chętnie tu przybywających sław show-biznesu.

Plaża jest największą atrakcją Międzyzdrojów i nie rozczaruje ona nawet najbardziej wymagającego turysty. Dzieli się na dwa główne odcinki, których granicę wyznacza piękne i zadbane molo. Pięćset metrów na wschód rozciąga się kończąca się lasami „Plaża Wschód”, natomiast pięćset metrów na zachód przebiega zdobiona pięknymi klifami „Plaża Zachód”. Równolegle do plaży znajduje się mocno rozbudowana infrastruktura turystyczna, a każde zejście prowadzi do rozlicznych barów, restauracji, kawiarni czy sklepów. W pobliżu plaży znajduje się również plac zabaw dla dzieci oraz „Aleja gwiazd”, z której miasto słynie. Sama plaża posiada doskonałe warunki do wypoczynku. Jest czysta i zadbana, o co dbają tutejsze władze, a regularnie sprzątana zapewnia swobodny wypoczynek. Woda w tej okolicy jest czysta i w miarę ciepła, jak na polskie warunki. Na miejscu można wynająć parawany i leżaki. Nie brakuje tutaj również wypożyczalni sprzętu wodnego oraz innych atrakcji bezpośrednio związanych z wodą, jak na przykład „zjazdu na bananie”. Nic zatem dziwnego, iż miasto posiadające jedną z najlepszych pod względem turystycznym plaż w Polsce, w okresie letnim pęka w szwach od przybywających tutaj spragnionych wypoczynku turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>