Chłopy i tamtejsza baza noclegowa

Małe miejscowości turystyczne nie są szczególnie znane, a co za tym idzie, panuje wokół nich wiele niejasności i mitów. Niektóre są bardzo szkodliwe i sprawiają, że dane miejsce jest omijane przez turystów szerokim łukiem, mimo że wiele z tych opowieści nawet nie ociera się o prawdę. Jednym z takich mitów są na przykład te mówiące o tym, że baza noclegowa w takich małych miejscowościach nie jest dobrze wyposażona lub że nie jest w stanie przyjąć wielu turystów. Tymczasem wystarczy samemu wybrać się do takich miejsc, aby na własne oczy sprawdzić, że jest zupełnie inaczej.

Przykład Chłopów

Doskonałym przykładem na obalanie takich mitów są wszystkie małe miasteczka i wsie zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast turystycznych i nadmorskich kurortów. Na przykład wieś Chłopy leżąca kilkanaście kilometrów od Mielna od wielu lat stanowi świetną bazę noclegową dla turystów, którzy są znużeni hałasem i rozrywkową atmosferą Mielna, szukając ciszy i spokoju. Mimo niewielkiego obszaru i małej liczby mieszkańców (około dwustu osób), Chłopy doskonale radzą sobie z przyjmowaniem turystów. Do dyspozycji gości są kwatery prywatne u mieszkańców wsi oraz ogrodzone pola namiotowe i campingowe dla tych turystów, którzy wolą spać pod gołym niebem. Dodatkowo wygodne chłopskie noclegi są o wiele tańsze od noclegów w sąsiednich miejscowościach – oszczędność mierzona jest w kilkunastu złotych, ale nawet w kilkudziesięciu już na jednej nocy. Łatwo obliczyć, że nawet oszczędzając dwadzieścia złotych na noclegu, w ciągu dziesięciu dni wakacji w naszym portfelu zostaje dwieście złotych, które można spożytkować na inne atrakcje.

Odmienne wakacje

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że urlop spędzony w Chłopach będzie zupełnie inny od naszych dotychczasowych wakacji. Przede wszystkim bardziej cichy i spokojny, bez szaleństw, całonocnych imprez i siedzenia do późna w nocy. Mała wieś wpływa na wszystkich turystów, którzy automatycznie, sami z siebie przystosowują się do tutejszego trybu życia i funkcjonowania. Z pewnością jest to więc propozycja dla tych turystów, którzy chcą spróbować czegoś innego i sprawdzić, jak wygląda realny wypoczynek. To też dobra alternatywa dla osób starszych, które potrzebują więcej spokoju, ale i dla rodzin z dziećmi, które z kolei szukają bezpiecznego i dobrego miejsca na swoje rodzinne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>