Atrakcje Grzybowa – trasy rowerowe i piesze

Nieduża wioska Grzybowo leży na wybrzeżu Bałtyku parę kilometrów od Kołobrzegu. Dzięki temu oddaleniu można na miejscu korzystać z dosyć pustej plaży i ciszy w ośrodkach wczasowych, natomiast do sąsiedniego miasta wybrać się w poszukiwaniu dodatkowych atrakcji. W ten sposób urlopowicze bez problemu połączą spokojny wypoczynek z rozrywkami i aktywnym uprawianiem sportu.

Ta świetnie zlokalizowana osada pozwala na odbywanie wielu ciekawych wypraw po całym rejonie Pomorza. Spacerując wzdłuż tutejszych wspaniałych plaż, można dojść aż do Kołobrzegu. Warto chociaż raz odbyć taką wycieczkę, aby od strony morza zobaczyć majestatyczne wydmy porośnięte sosnami, które wytrzymują liczne wichury i sztormy bez uszczerbku. O ich dramatycznej historii świadczą niezwykłe kształty drzew smaganych wiatrem. Wędrując wzdłuż wybrzeża, wdycha się czyste morskie powietrze, wysycone jodem i solą morską bogatą w minerały. Można zdjąć buty i pochodzić po piasku na bosaka, aby pozwolić zmęczonym stopom na odprężenie. Letnicy, którzy pragną zwiedzać zakątki Pomorza leżące w głębi lądu, powinni wybrać się na trasy PTTK, które wyraźnie oznakowano i poprowadzono w ten sposób, aby pokazać turystom najbardziej urokliwe miejsca. Warto przejść chociaż fragment długiego, czerwonego szlaku kaszubskiego, który biegnie bezpośrednio przez Grzybowo. Można z niego przełączać się na pozostałe trasy, jak chociażby ścieżkę wzdłuż jeziorka Wdzydze lub szlak kamiennych kręgów i wiekowych słowiańskich osad.

Ponieważ na rowerze da się pokonywać znacznie dłuższe dystanse niż na piechotę, można z Grzybowa pojechać do Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Mrzeżyna oraz Rogowa, po drodze zaliczając także słynną latarnię morską w Gąskach. Kolarze mogą też zajechać do Trzebiatowa, aby tam zwiedzić zabytkowy klasztor oraz całe malownicze miasteczko. W okolicach Kołobrzegu wytyczono mnóstwo ścieżek rowerowych, a poza tym wycieczkowicze mogą korzystać również z polnych dróżek podczas zwiedzania tych ciekawych okolic. Wielu letników decyduje się na wykupienie noclegów, Grzybowo jest bowiem miejscowością, w której można aktywnie i ciekawie spędzić czas czy to spacerując wzdłuż plaży i podziwiając nadmorską przyrodę, czy wybierając się na zwiedzanie Pomorza i jego zabytków pieszo lub na rowerze. Na amatorów wypraw czekają tu liczne atrakcje historyczne i niezwykła kultura kaszubska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>