Agatowe Lato w Lwówku Śląskim

Lwówek Śląski słynie z corocznych imprez, które odbywają się w mieście. Rok 1998 to pierwsze plenerowe Lwóweckie Lato Agatowe. Głównym elementem festiwalu jest międzynarodowa giełda minerałów jak i również skamieniałości. Wszyscy więc są zgodni, że jest to najpiękniejsza i jedna z największych imprez mineralogicznych w Polsce. A skąd wzięła się nazwa festiwalu? Otóż Agat w rejonie Lwówka Śląskiego jest półszlachetnym minerałem bardzo często występującym na tych terenach. Jest to minerał o dużych walorach nie tylko estetycznych, ale także kolekcjonerskich. Pierwsze trzy lata Agatowe były przede wszystkim imprezą teatralną. Wystawiano na nich spektakle teatralne, a mała giełda mineralna liczyła tylko 3 stanowiska. Od IV Lata Agatowego w Lwówku, zmieniono zakres festiwalu na mineralogiczno-geologiczny. Zaczęto organizować nie tylko wystawy minerałów, ale także warsztaty geologiczne i sympozja. Wybierając się na ten festiwal warto zajrzeć tutaj i na stronie pod linkiem odnaleźć można wiele ofert noclegowych.

Lwóweckie Lato Agatowe, jest to święto poszukiwaczy skarbów na Ziemi. Jest to najpiękniejsza impreza plenerowa w Lwówku Śląskim. Na festiwalu zobaczyć można ponad 200 stoisk z gablotami prezentującymi minerały i skamieniałości, kilkanaście wystaw kolekcjonerskich oraz tematycznych związanych z minerałami. Szlifowanie i cięcie kamieni ozdobnych także jest częścią Agatowego Lata. Drugą także ciekawą ofertą Festiwalu Minerałów, są występy zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd. Jarmark Rozmaitości wraz z festynem rodzinnym również na stałe zapisał się w historii Lwóweckiego Festiwalu Agatowego Lata. Lipiec jest miesiącem minerałów, dlatego też trzy dni lipcowe warto zarezerwować na odpoczynek w Lwówku Śląskim.

Jedna myśl na temat “Agatowe Lato w Lwówku Śląskim”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>